Początek kwietnia obfitował w Targi Pracy (Jobbing) w Warszawie (1 kwietnia) oraz Career EXPO we Wrocławiu (8 kwietnia).

Byliśmy obecni zarówno w stolicy, jak i na Dolnym Śląsku, a nasze stoiska oblegane były przez przyszłych adeptów projektowania, budowania oraz wdrażania nowych rozwiązań biznesowych i informatycznych.

Ponieważ oferujemy:

  • płatne staże oraz praktyki (nie tylko wakacyjne) zarówno w kraju jak i zagranicą,
  • szkolenia przygotowujące do wykonywania stażu/praktyk,
  • pokrycie kosztów m.in. akomodacji oraz wyżywienia w przypadku staży zagranicznych,
  • niezbędne narzędzia do wykonywania powierzonej pracy

stoisko BPX cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Podczas rozmów nie ukrywaliśmy, że studenci wyższych uczelni, którzy pozytywnie zapadną w pamięci firmy BPX będą mieli pierwszeństwo podczas rekrutacji do pracy. To zdanie każdorazowo wzbudzało pozytywny zachwyt na twarzach spracowanych studentów i sprawiało, że natychmiast zostawiali nam swoje CV.
Niektórzy z nich już wiedzą, że było warto 😉

Mieliśmy również okazję przeprowadzenia 2-godzinnego warsztatu, podczas którego opowiadaliśmy o tym kim jesteśmy, na czym polega praca konsultanta SAP, o możliwościach elastycznego raportowania w narzędziu Qlikview, oraz o nowatorskim rozwiązaniu wspierającym prace projektowe w narzędziu AutoCad.

Co do samego wydarzenia, niewątpliwie większym (liczba wystawców i odwiedzających) było Career EXPO odbywające się w Hali Stulecia we Wrocławiu. Dało się zauważyć, że tak zostało ono potraktowane przez wystawiające się tam największe firmy Dolnego Śląska.
Musimy przyznać, że z nieukrywaną radością obserwujemy rosnący trend wśród studentów w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia jeszcze podczas trwania studiów. Spotkaliśmy wiele ambitnych i spragnionych rozwoju osób, które już rozpoczęły etap rozmów rekrutacyjnych.
Plan dalszych działań to obecność na kolejnych wydarzeniach tego typu w niedalekiej przyszłości.