• PL
 • EN
 • Wdrożenie modułu CRM do obsługi procesów sprzedażowych i obsługi klienta

  Firma konsultingowa specjalizująca się w doskonaleniu procesów zarządzania z wykorzystaniem systemów informatycznych, klasy ERP i Business Intelligence. W ofercie firmy znajdują się usługi doradcze dotyczące wykorzystania systemów informatycznych, wdrożenia systemów wspomagających zarządzanie oraz usługi związane z rozwojem i utrzymaniem tych systemów w ruchu.
  Region: Europa, Polska
  Branża: IT, Konsulting

   

  Wyzwanie:

  – Brak spójnego zbioru wszystkich informacji sprzedażowych;
  – dublowanie się pracy sprzedawców;
  – trudności w kontroli i raportowaniu działań realizowanych przez sprzedawców;
  – brak śledzenia stopnia zaawansowania rozmów z klientami.

   

  Rozwiązanie:

  Firma po analizie zdecydowała się na wdrożenie systemu CRM do poprawy wydajności swoich procesów sprzedażowych i obsługi klienta. Wybrany CRM to jeden z podstawowych modułów systemu ERP Infor SyteLine. Efektem wyboru Infor SyteLine było nie tylko pewność znacznego zwiększenia efektywności procesów sprzedażowych, ale także możliwość dalszego rozwijania produktu w ramach całego przedsiębiorstwa – używając standardowych licencji używanych do obsługi CRM. W ciągu kilku miesięcy konsultanci dostosowali CRM pod specyfikę pracy działu sprzedaży oraz wspólnie zdefiniowali strategię biznesową, która pozwoliła na wykorzystania dodatkowych narzędzi wspomagających istniejące procesy.

   

  Korzyści:

  Dział sprzedaży wzbogacił się o takie narzędzia jak: osobna kartoteka klientów i potencjalnych klientów, różne rodzaje kampanii sprzedażowych, możliwość definiowania celów i szans sprzedażowych, budowanie ofert w systemie/ podpinanie do systemu istniejących ofert, śledzenie komunikacji z potencjalnymi klientami, automatyczne przenoszenie e-maili z Outlooka, śledzenie efektywności działań sprzedawców i całych procesów sprzedażowych.

   

  Pozostałe korzyści

  – Bardziej efektywna obsługa klienta i organizacja pracy działu sprzedaży;
  – nawiązywanie i poprawa kontaktów handlowych;
  – planowanie sprzedaży i kontrola jej wyników;
  – zbieranie wszystkich danych sprzedażowych w jednym miejscu;
  – dostępność informacji w każdym miejscu i czasie;
  – posiadanie całkowitego obrazu klienta i przebiegu procesu sprzedaży
  – bezpieczeństwo danych;
  – prosty sposób migracji danych;
  – możliwość podglądu danych w formie tabelarycznej;
  – możliwość rozszerzenia o dodatkowe rozwiązania usprawniające zarządzanie przedsiębiorstwem (np. obsługa zamówień klientów, fakturowanie, obsługa dostawców).