• PL
 • EN
 • QlikView Business Intelligence a system SAP- część 1

  Użytkownicy systemów ERP firmy SAP przez wiele lat poszukiwali skutecznych i łatwych sposobów dotarcia do swych danych. Używali arkuszy kalkulacyjnych, dedykowanych rozwiązań typu Crystal Reports czy też Business Object. Korzystali z hurtowni danych SAP. Niestety, wszystkie te rozwiązania charakteryzowały się długim czasem wdrożenia, wysokim kosztem a w częstym efekcie rozczarowaniem użytkowników. Dlatego też BPX, jako jedyna w Polsce firma łącząca kompetencje w zakresie systemów SAP oraz QlikView Business Intelligence postanowiła zaoferować swoim klientom QlikView.

  Rozwiązanie to, dzięki swojej unikalnej, asocjacyjnej technologii in-memory, dostarcza niesłychanie proste i szybkie narzędzie do efektywnej wizualizacji i analizy danych. System QlikView jest dedykowany wszystkim, którzy tego potrzebują- zarówno użytkownikom biznesowym jak i działom IT przedsiębiorstw. I to wszystko w jednym, zintegrowanym narzędziu, zastępując jednocześnie zestawy tradycyjnych rozwiązań Business Intelligence.

  Dzięki temu, w krótszym czasie i przy mniejszych kosztach, użytkownicy systemów SAP mogą uzupełnić lub wręcz zastąpić używane do tej pory tradycyjne rozwiązania Business Intelligence służące do analizy i raportowania.

  QlikView zawiera przy tym certyfikowane przez firmę SAP AG konektory służące do pobierania danych z systemów SAP, a także zestaw gotowych analiz do wszystkich najpopularniejszych modułów systemu (m.in. sprzedaż i dystrybucja, finanse, controlling, gospodarka magazynowa czy też moduł HR). Umożliwia to wdrożenie systemu Business Intelligence w sposób szybki i co najważniejsze bezpieczny.

  Decydując się na wybór QlikView jako systemu analitycznego, klienci używający systemu SAP ERP mogą:

  Potwierdzeniem powyższych słów są dziesiątki udanych wdrożeń systemu QlikView w środowiskach SAP ERP na całym świecie:

  Stefan Wesslegård
  Architekt hurtowni danych, Sandvik Group

  Patrick Laredo
  DataWarehouse Manager,
  Amcor Flexibles

  Kenneth Mitchell
  Senior Strategy Consultant,
  Kingston Communications

  Jim Beierschmitt
  Dyrektor ds. raportowania korporacyjnego,
  Gen-Probe

  Nigel Tasker
  Dyrektor generalny IT i Systemów Biznesowych,
  Weir Services

  Autor: Borys Pastuszek, Konsultant QlikvView