W zeszłym tygodniu, a dokładnie 8. maja 2014 r., uczestniczyliśmy w studenckich targach pracy Vistula JobSpot, które odbyły się na kampusie Grupy Uczelni Vistula na warszawskim Ursynowie.

BPX był jedną z ponad 30 firm, z którymi mogli się spotkać studenci poszukujący pracy, praktyk i staży.
Kilkuset studentów miało nie tylko możliwość nawiązania kontaktów, ale również możliwość porozmawiania i posłuchania o tym, jak wygląda praca w specjalistycznej firmie od kuchni.

Na uczestników czekała konferencja z udziałem inspirujących mówców, oraz debata pod hasłem „Nie robię tego za darmo” organizowana wspólnie z Fundacją „Wspieramy wielkich jutra”. Poruszany był na niej temat wynagradzania studenta podczas odbywania praktyk i staży. Większość firm oferuje wynagrodzenie za okres praktyk, stałe lub prowizyjne w zależności od czasu, jakim stażysta dysponuje.

Sam temat jest rzeczywiście kontrowersyjny, dlatego w BPX proponujemy przede wszystkim warunki dogodne dla danego kandydata. Co więcej, z uwagi na stale powiększający się zespół, każdy kto sprawdza się w pracy w naszym zespole, ma szansę na stałą pracę w gronie specjalistów.
Sama uczelnia ściśle współpracuje z firmami i wspiera biznesową przedsiębiorczość studentów, czym wyróżnia się na polskim rynku edukacyjnym. Dlatego warto było się tam pokazać i znaleźć się w gronie największych polskich pracodawców, m.in. PKO BP, ING, Cyfrowy Polsat, Plus czy Saint Gobain.

Musimy przyznać, że jak co roku, targi JobSpot przyciągnęły rzesze studentów, którym zależy na poszerzaniu swojej wiedzy w trakcie staży jak i tych poszukujących wymarzonej pracy.

Dla uczestników zorganizowaliśmy mały konkurs, który mamy zamiar powtarzać, bo cieszył się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Osoby, które zostawiły u nas swoje CV, lub uzupełniły przygotowany przez nas formularz brały udział w losowaniu iPoda Touch 5 generacji!

Zapraszamy na nasze stoisko w przyszłym roku!