Zakończył się pierwszy etap wdrożenia modułów wspierających zarządzanie gotówką i płatnościami w korporacji AkzoNobel – największego producenta farb, lakierów i silikonów w Holandii. Konsultanci wrocławskiej firmy doradczej BPX zakończyli pierwszy etap wdrożenia modułów wspierających zarządzanie gotówką i płatnościami w korporacji AkzoNobel – największego producenta farb, lakierów i silikonów w Holandii.

Projekt był realizowany przy współpracy z holenderską firmą Zanders, specjalizującą się w aplikacjach do zarządzania skarbcem. W przypadku AkzoNobel, wdrożenie obejmowało swoim zakresem następujące moduły systemu SAP ERP Financials: Treasury Risk Management oraz Inhouse Cash.
Konsultanci BPX byli odpowiedzialni za poprawne działanie tego drugiego: ich zadanie polegało na podłączeniu ponad 300 jednostek korporacji AkzoNobel do centralnego systemu dokonywania płatności – tzw. „fabryki płatności”. Następnym etapem prac polskiego zespołu będzie podłączenie kolejnych oddziałów firmy do „fabryki płatności” oraz wdrożenie nowych funkcjonalności w ramach modułu wspierającego zarządzanie gotówką.
„Udział polskich specjalistów IT w zagranicznych projektach jest coraz większy, i co ciekawe, w coraz większym stopniu jest on wynikiem bardzo wysokich kompetencji w określonych obszarach a nie niższych stawek wynagrodzenia. Cieszy mnie fakt, że również nasz zespół ma swój udział w tym trendzie” – mówi Bogusław Cieślak, Prezes Zarządu BPX Sp. z o.o.