WH Tender – poprawa procesów logistycznych i wydajności

Klienci złożyli ofertę na nowego operatora logistycznego dla ich skandynawskiego biznesu, wymagającego rewizji i integracji procesów logistycznych z nowymi magazynami i odwzorowaniem nowych jednostek organizacyjnych w używanym przez nich systemie SAP.

Problem

Z nową ofertą przetargową klient zmuszony był przemieszczać się z jednego magazynu na danym rynku do głównego magazynu w Niemczech, obsługującego duński rynek oraz do magazynu w Szwecji, obsługującego szwedzkie i norweskie rynki.  Dla tych rynków magazynowych, należało połączyć procesy  logistyczne by wykonać przychodzące i wychodzące przepływy oraz wewnątrzfirmowe sprawy pomiędzy jednostkami

Rozwiązanie

Przegląd procesów logistycznych był niezbędny by ustalić sposób efektywnej pracy z magazynami i w SAP. Po oszacowaniu zaowocowało to kolejnym usprawnieniem współpracy „pakowania”, wstrzymania i wydania, i częściowego przyjęcia materiałów używając zarządzania partiami. Obsługa odprawy celnej i danych INTERSTAT stanowiło wyzwanie zarówno techniczne jak i funkcjonalne w terminowości  wymaganych danych oraz zarządzaniu różnymi wymaganiami dla importu i eksportu z krajów UE jak i poza nią. Z deadline’ami transferu systemu asortymentu i wszczęciem procesów logistycznych w nowych magazynach, czasowość i zarządzanie wszystkimi branymi pod uwagę elementami, musiało być ostrożnie koordynowane.

Benefit

Rozwiązanie wdrożone przez BPX, wyposażyło klienta w efektywniejsze ogólne procesy logistyczne. Ulepszony proces oraz integracja logistyki zaopatrzeniowej i przepływu obrotu między / z magazynami, pozwoliło na efektywniejsze potwierdzanie i współprodukcję produktów powodując poprawę case fill oraz czas realizacji rozładunku i ponownego załadunku dla klienta. Dobra współpraca i ciężka praca wszystkich zaangażowanych stron zaowocowała płynnym przekształceniem i udanym Go – Livem w październiku 2011 roku.

 Pobierz w PDF

Business Partners eXcellence

QlikView
Qlik Sense

Infor SyteLine ERP