Jak osiągnąć przejrzystość w zewnętrznym magazynie?

Rollout platformy SAP w Austrii, integracja trzeciej partii magazynów dla rynku i fabryki, dla jednej z wiodących firm branży FMCG. Wdrożone rozwiązanie zapewniło bezproblemową integrację  z partnerem logistycznym klienta, jednocześnie pozwalając na zautomatyzowane, wiarygodne i dokładne funkcje w inwentarzu, logistyce, jakości i procesach pakowania.

Problem

Ze względu na fakt, że stary system, który firma miała, nie obsługiwał magazynu na poziomie SSCC, austriackiej firmie brakowało identyfikowalności w magazynach swoich partnerów

Rozwiązanie

Przejście ze starszego systemu do SAP Logistyka, wprowadziło we wdrożenie nowe funkcjonalności, skutkujące nową integracją wymagań i procesów w magazynie. Decyzja użycia funkcji Handling Unit Management w następstwie pozwoliła zarządowi transportować dane z magazynu na wyższy poziom. To spełniło wstępny warunek do rozwoju funkcji systemu i zintegrowanych procesów w WH na bardziej szczegółowym poziomie, wskutek identyfikowalności, zarządzania i ruchu w magazynie na poziomie SSCC.

Benefit

Dzięki w pełni zintegrowanemu procesowi jakości z identyfikowalnością z fabryki do końcowego klienta, w marcu 2015 z sukcesem wdrożyliśmy w życie projekt. Od teraz, nasz klient posiada większą przejrzystość systemu i możliwość szybkiego reagowania w każdej sytuacji związanej z jakością. Dzięki temu, wraz z możliwością zarządzania magazynami na co dzień za pomocą Handling Unit, zwiększyła się przejrzystość w zasięgu trzeciej części partnerów logistycznych, wyższa zgodność zapasów oraz higher case fill.

Pobierz w PDF

Business Partners eXcellence

QlikView
Qlik Sense

Infor SyteLine ERP