Wiemy jak zintegrować system produkcyjny i globalną platformę SAP

Jedna z wiodących światowych spółek, produkująca czekoladę, jedzenie i produkty do pielęgnacji zwierząt, zatrudniająca powyżej 65 000 pracowników w ponad 70 krajach na całym świecie. Integracja starszego systemu z globalną platformą SAP ERP.

Problem

Starszy system, który był wdrażany parę lat temu, produkował wiele informacji, które mogły być przetransportowane do platformy SAP ERP, by zapewnić dokładniejsze i wiarygodniejsze dane. Integracja tych dwóch systemów była ważną częścią projektu i przyniosła wiele korzyści do końcowej wersji projektu.

BPX zapewniło rozwiązanie integrujące istniejący system produkcyjny z platformą SAP ERP, dzięki któremu można było uzyskać informacje o aktualnej produkcji i innych odchyleniach planu, praktycznie w czasie rzeczywistym.

Rozwiązanie

Pierwszym krokiem do integracji trzech poprzednich systemów, było sprawdzenie dokładności i jakości danych. Analiza wskazała  kilka ulepszeń, które mogły być wdrożone w celu otrzymania lepszej jakości danych. Wraz ze starym systemem produkcji, BPX wdrożyło wiele poprawek, prawie w całości przeprojektowując logikę aplikacji.

Dodatkowymi krokami było wyszczególnienie kanału komunikacji oraz odwzorowań, które później były użyte do stworzenia końcowego interfejsu. Każde z piętnastu interfejsów było starannie sprawdzane i testowane, co zaowocowało płynnym Go Livem.

Benefit

Współpraca między grupą projektową i zewnętrznymi dostawca zaowocowała udanym Go – Livem w Grudniu 2013. BPX zintegrowało rozwiązanie, by uzyskać aktualne i dokładne dane produkcyjne. Nowe rozwiązanie pozwoliło spółce na lepszą widoczność akcji i wyeliminowało ręczną pracę papierową. Ostatecznie, dzięki projektowi komunikacja między produkcyjnymi i logistycznymi pracownikami była znacznie lepsza.

Pobierz w PDF

Business Partners eXcellence

QlikView
Qlik Sense

Infor SyteLine ERP